Masaż

Balijski

Balijski masaż relaksacyjny, jak nazwa wskazuje, pochodzi z Bali i jest połączeniem różnych technik i masaży azjatyckich.

Celem sesji masażu balijskiego jest stymulowanie punktów energetycznych ciała, które mogą pobudzać krążenie i wzmacniać system odpornościowy organizmu.​

Masaż balijski jest ciągle mało znany z krajach zachodu, zdobywa jednak coraz to większą popularność. W rzeczywistości masaż ten stanowi połączenie kilka metod masażu łącząc gesty i zasady indyjskiego terapeutycznego masażu ayurwedyjskiego z elementami masażu indonezyjskiego i chińskiego. Pijat Bali ma wiele zalet, zapewnia odpoczynek i relaks dla ciała i ducha. Jest bardzo korzystny dla pacjenta, a połączenie wielu technik pozwala na jego szerokie zastosowanie. 

Masaż           Relaksacyjny pleców

 

Głęboki orientalny masaż, nie tylko, rozluźnia zesztywniałe mięśnie, usuwa zmęczenie i napięcia, ale także dodaje wigoru! Szybki, ale jakże skuteczny sposób na regenerację zmęczonych pleców.

Masaż

Antycellulitowy

 

Zwalczamy cellulit poprzez głęboki masaż ud, pośladków, bioder i brzucha.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest wnikaniem odpadów organicznych (toksyn) do łańcuchów tkanki łącznej. Powoduje to podrażnienie i obrzęk tkanki łącznej, a w konsekwencji powstawanie zwłóknień. Cellulit powstaje tworząc małe stwardniałe moduły przypominające ziarna lub pestki. Fałda skórna staje się gruba i przypomina powierzchnię pikowaną lub skórkę pomarańczy.

ABHYANGA

olejowy masaż ciała

 

Masaż ABHYANGA jest częścią tradycyjnego ajurwedyjskiego programu oczyszczającego i odmładzającego. W trakcie tego masażu całe ciało jest intensywnie masowane dużą ilością oleju sezamowego, aby oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię i spowodować swobodny przepływ siły życiowej - prany.

Regularny masaż chroni przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem. Odżywia ciało, przedłuża życie, zapewnia dobry sen, poprawia wygląd skóry, poprawia wzrok i kondycję fizyczną. Jest stosowany przy leczeniu wielu chorób. 

UDVARTANA

masaż pudrowy wspomagający odchudzanie

 

Specjalną mieszanką ziół ajurwedyjskich masujemy całe ciało. Zabieg ten zalecany jest jako terapia wspomagająca odchudzanie. Pomaga usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, wzmacnia ciało, nadaje skórze zdrowy wygląd.

Masaż ten oprócz oczyszczenia i odżywienia skóry, działa tonizująco na mięśnie oraz ma działanie wyszczuplające dzięki temu, że poprawia metabolizm w mięśniach i tkance tłuszczowej. Działa bardzo odżywczo i sprawia, że skóra staje się zmiękczona i wygładzona.

SHIRO ABHYANGA

masaż głowy

 

Głowa jest jedną z najważniejszych części ciała. Masaż głowy powoduje, że układ nerwowy jest zdrowy. Prosty masaż głowy i czoła może być wykonany olejem lub bez oleju. Według Ajurwedy, głowa jest bardzo ważnym miejscem dla siły życiowej - Prany, która ma wiele ważnych funkcji do spełnienia. Jedną z nich jest kontrola i odżywianie pięciu zmysłów. Na głowie, karku i ramionach znajduje się wiele punktów "marma", których masowanie jest bardzo dobre dla zdrowia.

Masaż skóry głowy ciepłym olejem wzbogaconym o zioła działa cudownie na włosy, jednocześnie relaksując umysł i system nerwowy. Masaż olejem nawilża cebulki włosowe, usuwa zmęczenie umysłowe, myślenie staje się jasne i poprawia się koncentracja.

Działanie:

- masaż odżywia włosy i leczy problemy skóry głowy, wzmacnia cebulki włosowe, włosy stają się zdrowe i błyszczące

- masaż poprawia funkcjonowanie pięciu zmysłów oraz układu nerwowego

- redukuje stres i depresję, pomaga przy bezsenności i nerwowości

- uwalnia napięcie szkieletowo-mięśniowe

- głęboko relaksuje i odmładza

Praktycznie nie ma przeciwwskazań do masażu głowy. Unikamy silnego masowania głowy u pacjentów mających proble z kręgosłupem szyjnym oraz przy nadciśnieniu.

MUKHA ABHYANGA

masaż twarzy

 

To masaż głęboki, a zarazem subtelny jak dotyk motyla. Stymulowanie punktów marma (punktów refleksologicznych, których stymulacja harmonizuje pracę całego organizmu), znajdujących się na twarzy regeneruje i odpręża całe ciało. Masowane są tkanki powierzchowne oraz głębokie mięśnie mimiczne twarzy, co powoduje skuteczniejsze odprowadzanie produktów przemiany materii jak i lepsze dotlenienie tkanek na poziomie komórkowym. Efektem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek i odżywienie cery.